Jump to content (skip navigation)
 
 

O Nas

 
 

Referencje i nagrody:
 
Licencja YAMAHA Szkoła Muzyczna
Szkoła Roku 2007/2008 Wyróżnienie 2008/2009
ReferencjeReferencje
Tytuł - MIEJSCE ODKRYWANIA TALENTÓW	Miejsce Odkrywania Talentu
III Śląski Festiwal YSMRodzina+ -podziękowanie
Muzyczne Źródłopodziekowania Parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka
Podziękowanie od Zespołu Szkół SpecjalnychPodziękowanie od Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 9
Podziękowanie wójtaPodziękowanie wójta
PodziękowanieKęckie Noce Rockowe -3 miejsce
Niepubliczna Placówka Oświatowo-Wychowawcza -zaświadczenieKronika Beskidzka o fetiwalu Yamahy
Podziękowanie dla Zespołu "Imaginarium"Podziękowanie za udział w charytatywnej akcji dla Nikoli

O Akademii Nauki i Szkole Muzycznej Yamaha w Kurierze Radia Bielsko

SZKOŁA MUZYCZNA YAMAHA w Bielsku-Białej

 

Niepubliczna Placówka Oświatowo-Wychowawcza
CENTRUM NAUKI I MUZYKI

    Szkoła Muzyczna YAMAHA w Bielsku-Białej została założona we wrześniu 2007 roku.
Mieści się ona na ul. Górskiej 3a (skrzyżowanie z ul. Żywiecką, na przeciwko stacji Orlen) (do czerwca 2011 mieściła się na os. Beskidzkim, w budynku ZSO im. AK.). Założycielem i dyrektorem szkoły jest Wiesław Marek.
Autorska koncepcja nauczania opracowana przez koncern YAMAHA Europa GmbH, bogata oferta programowa, wysoki poziom nauczania oraz atmosfera na zajęciach sprawiły, że Szkoła cieszy się coraz większą popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nauka prowadzona jest w systemie grupowym i indywidualnym. W nauczaniu wykorzystywane są autorskie podręczniki systemu YAMAHA Szkoła Muzyczna, płyty CD, dyskietki MIDI files.

Szkoła wyposażona jest w instrumenty firmy YAMAHA, dzięki czemu uczniowie nie muszą przynosić własnych instrumentów na lekcje. Uczniowie biorą udział w koncertach, festiwalach, audycjach i warsztatach muzycznych.

Zajęcia prowadzą doświadczeni muzycy i pedagodzy, którzy poza studiami posiadają wiedzę zdobytą na licznych seminariach i kursach poświęconych edukacji muzycznej w systemie YAMAHA Europa GmbH oraz YAMAHA Music Foundation z siedzibą w Japonii.

 

 


Bielska placówka Szkoły Muzycznej YAMAHA na stałe wpisała się w edukacyjny krajobraz podbeskidzia i jest swoistym dopełnieniem kulturalno-muzycznym miasta.
 
Już w pierwszym roku swej działalności została doceniona przez Centralę Szkół Muzycznych YAMAHA i uhonorowana tytułem "SZKOŁY ROKU 2007/2008 za największy rozwój nowej placówki" a rok później otrzymała "WYRÓŻNIENIE 2008/2009 za dynamiczny rozwój i wzorową współpracę".
 
Szkoła, Kadra jak i jej Uczniowie, bierze czynny udział w miejskich i pozamiejskich projektach, jest organizatorem i uczestnikiem festiwali, konkursów, audycji, koncertów jak również patronuje wszelkiej aktywności muzycznej i edukacyjnej.
 
W roku 2011 bielska YSM została partnerem programu "RODZINA+" -Miejskiego Programu Profilaktyki i Opieki nad Dzieckiem i Rodziną, włączając się w akcję Prezydenta Miasta dotyczącą pomocy rodzinom wielodzietnym i zastępczym.
 
20 maja 2011 Minister Edukacji Narodowej Katarzyna Hall przyznała bielskiej Szkole tytuł "MIEJSCE ODKRYWANIA TALENTÓW".
 
We wrześniu 2011 Szkoła zmienia lokalizację (ul. Górska 3a, B-B) i razem z AKADEMIĄ NAUKI tworzą: CENTRUM NAUKI I MUZYKI.
 
31 października 2012, Prezydent Miasta Bielska-Białej, wpisał do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonych przez Miasto Bielsko-Biała, bielską YSM i AN jako:
NIEPUBLICZNĄ PLACÓWKĘ OŚWIATOWO-WYCHOWAWCZĄ.

cdn...      
 

 

Yamaha Szkoła Muzyczna w Bielsku-Białej ul. Górska 3a
 
Początek strony

Centrum Nauki i Muzyki w sieci: